| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 73 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | ADC, I2S, PDM, PWM, SPI, UART, USB |
| Operating Supply Voltage | 1.7 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Operating Supply Current | 4.6 mA |
| Data Rate | 2 Mbit/s |
| Current - Receiving | 3.7 mA to 11.1 mA |
| Current - Transmitting | 2.3 mA to 32.7 mA |
| Gain | |
| Output Power | 8 dBm |
| Sensitivity (dBm) | -103 dBm |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$4.97844
Ext.Price$4.97844
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.97844 | $4.97844 |
| 10 | $4.28481 | $42.84810 |
| 25 | $3.74560 | $93.64000 |
